مناسب ترین انتخاب هدیه عید برای شرکت ها | نوروز ۱۳۹۹

مناسب ترین انتخاب هدیه عید برای شرکت ها | نوروز ۱۳۹۹

بحث انتخاب هدیه عید برای شرکت ها موضوعی فراتر از انتخاب یک هدیه معمولی است و معمولاً در پشت آن برنامه‌های تبلیغاتی هم وجود دارد. اگر چه ممکن است شرکت از این طریق از کارکنان خود یا حتی از افراد دیگر تقدیر کرده باشد اما در کنار آن سعی می‌کند که نوعی برنامه تبلیغاتی هم داشته باشد. بعضاً در این هدایا نوعی مراسم و جشن هم برگزار می‌شود که اطلاعات آن به بیرون درز می کند.

بنابراین در اینجا به طور کلی در مورد انتخاب هدیه عید برای شرکت ها صحبت خواهیم کرد و در جریان آن در مورد گزینه‌های انتخابی و همچنین اهمیت تبلیغات صحبت می کنیم.

کلیاتی در مورد هدیه عید برای شرکت ها

قبل از هر چیزی باید ببینیم که هدف شرکتها از دادن هدیه به کارکنان یا افراد دیگر چیست. معمولاً هر شرکت هدایای خود را در سه قالب متفاوت در نظر می‌گیرد:

  • هدیه به کارکنان به منظور سپاسگزاری: در این شیوه هدف شرکت از خرید هدیه عید این است که از کارکنان خود بابت پیشرفت های اخیر و تغییراتی که در سطح فعالیت شرکت به وجود آمده تشکر کند. معمولاً شرکت های بزرگ بعد از بستن قراردادهای بزرگ و کسب سود هنگفت از این شیوه استفاده می‌کنند و هدیه نقدی به همراه افزایش حقوق اصلی‌ترین انتخاب آنهاست.
  •  هدیه به کارکنان برای خودنمایی: احتمالاً دیده اید که برخی از ادارات و سازمان ها همزمان با مناسبت های مختلف مانند عید غدیر خم یا عید نوروز جشن ها و مراسم هایی برگزار می‌کنند و در جریان آن به کارکنان خود هدیه میدهند. معمولاً این سبک از انتخاب هدیه عید برای شرکت ها بر مبنای استراتژی خاصی برای معرفی شرکت در شبکه های مجازی و تلویزیونی است.
  •  تبلیغات و بازاریابی: این مورد بیشتر در شرکت‌هایی دیده می‌شود که به سراغ انتخاب هدایای ارزان و با تعداد بالا می‌روند و سعی می‌کند که خدمات خود را معرفی کنند. به عنوان مثال لوازم التحریر را برای دانش‌آموزان و دانشجویان انتخاب می کنند و در عوض روی آنها آرم شرکت و پیام تبلیغاتی خود را می‌نویسند.

گزینه های انتخابی هدیه عید برای شرکتها

فارغ از اینکه برنامه ریزی شرکت‌ها برای انتخاب کادوی عید به چه منظور است، گزینه های انتخابی مختلفی در اختیار آنها وجود دارد که هر کدام از شرکت ها می‌توانند با توجه به نیاز خود استفاده کند. معمولاً در این جور مواقع می‌توان هدایا را در گزینه‌های مختلفی قرار داد:

  •  هدایای ارزان قیمت: این هدایا برای کسانی مناسب هستند که به فکر تبلیغات وسیع و با تعداد بالا هستند. به عنوان مثال این شرکت ها می توانند از لوازم تحریر یا حتی روان نویس به عنوان هدیه عید برای شرکت ها استفاده کنند.
  •  هدایای گران قیمت: معمولاً این دسته از هدایا برای یک فرد خاص به منظور خدمات خود یا حتی برای مراسم تودیع و معارفه انتخاب می‌شوند که در بیشتر موارد سکه‌طلا و در برخی موارد دیگر کارت هدیه نقدی در نظر گرفته می شود.
  • هدایای نقدی و افزایش حقوق: شرکت‌هایی که به فکر سپاسگزاری از همه کارکنان هستند و قصد دارند که از کل مجموعه تشکر کنند هدایای نقدی را در قالب افزایش حقوق به صورت ماهانه برای آنها در نظر می‌گیرند و نیازی به خرید کادو فیزیکی نیست.

اهمیت تبلیغات و استفاده از هدایای تبلیغاتی

یکی از مهمترین موضوعاتی که در هنگام انتخاب هدیه عید برای شرکت‌ها در نظر گرفته می‌شود، بحث تبلیغات و استفاده از هدایای تبلیغاتی است. این هدایا معمولاً ارزان قیمت هستند و خرید آنها با تعداد بالا برای شرکت هزینه چندانی ندارد. اما از طرف دیگر معمولاً نوشته های تبلیغاتی زیادی روی آنها وجود دارد که نشان‌دهنده استراتژی شرکت‌ها برای تبلیغات و بازاریابی است.

نکته مهمی که جذابیت هدیه عید برای شرکت ها بالا می برد این است که به عنوان یک گزینه رایگان در اختیار فرد قرار می گیرد و این باعث می شود که برای استفاده از آن عطش داشته باشند. به عنوان مثال شما به عنوان مدیر شرکت ممکن است از یک چتر تبلیغاتی یا حتی از یک کلاه تبلیغاتی و از انواع شال و روسری استفاده کنید. معمولاً فرد گیرنده هدیه برای استفاده از این گزینه محدودیت خاصی قائل نمی‌شود و سعی می کند که به شکل های مختلفی از آن استفاده کند.

البته باید قبول کنیم که انتخاب هدیه عید برای شرکت‌ها در شرایط خاصی دارد که ممکن است که گزینه‌های انتخابی شما را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل سعی کنید قبل از انتخاب هدیه با کارشناسان ما در تماس باشید تا آنها اطلاعات مشاوره ای بیشتر را در اختیار شما قرار دهند.

هدیه تولد
wpseo_editor

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *