بهترین هدیه عید | نوروز ۱۳۹۹ | ارسال رایگان | فروشگاه گیفتمون

بهترین هدیه عید | نوروز ۱۳۹۹ | ارسال رایگان | فروشگاه گیفتمون

هر چه بیشتر به لحظه تحویل سال نو نزدیکتر می شویم چالش انتخاب هدیه عید نوروز سخت تر می شود و گزینه‌های ما برای هدیه نوروز محدودتر می شوند. تجربه قبلی ما نشان داده که بیشتر افراد انتخاب هدیه را به دقیقه ۹۰ واگذار می کنند و درصد بالایی از آنها همان هدایای تکراری همیشگی را می برند. اما شاید بهتر باشد کمی در انتخاب کادو عید نوروز سلیقه و خلاقیت به خرج دهیم و به دنبال انتخاب های بهتری باشیم. در گروه گیفتمون به عنوان یک گروه تخصصی در زمینه فروش اینترنتی هدیه و کادو تولد تصمیم گرفتیم که یک راهنمای جامع برای انتخاب هدیه عید نوروز بنویسیم و به شما در خرید هدیه نوروز کمک کنیم. به همین دلیل محتوای خود را به دو قسمت تقسیم کرده ایم که در وهله اول فاکتورهای مهم در انتخاب کادو و در گام دوم پیشنهاد های خرید کادو را آورده ایم.

فاکتورهای مهم در انتخاب هدیه عید نوروز

قبل از اینکه به فکر خرید دکوری منزل برای مادر یا خرید زیر سیگاری برای پدر یا خرید شال و روسری برای خواهر یا دوست دختر خود باشید، باید ببینید که چه فاکتورهایی در انتخاب هدیه عید نوروز تاثیر گذار است. وقتی که بحث انتخاب هدیه نوروز مطرح می شود موارد مختلفی باید لحاظ شود تا انتخاب ما هم از طرف گیرنده قبول شود و هم متناسب با شرایط باشد. بنابراین سعی کنید که حتماً به موارد زیر پایبند باشید:

برای آقایان هدیه می خرید و یا برای بانوان؟

نه تنها در مورد خرید کادوی عید نوروز، بلکه در مورد انتخاب هدیه به هر مناسبتی اولین اولویت شما در انتخاب باید در نظر گرفتن جنسیت گیرنده هدیه باشد. مطمئنا شما هیچ وقت برای یک پسر به سراغ شال و روسری نمی‌روید و بالعکس برای دختر هم خرید فوتبال دستی یا توپ فوتبال پیشنهاد چندان جالبی نیست. بنابراین اولویت اول خود را روی جنسیت بگذارید و مشخص کنید که هدیه عید نوروز پسر با هدیه نوروز دختر چه تفاوت هایی دارد و بر مبنای آن گزینه‌های مختلفی که در اختیار دارید را دسته بندی کنید.

به عنوان مثال، در بین محصولات ما دکوری منزل را برای مادرتان، شال و روسری را برای دوست دختر یا خواهرتان وزیر سیگاری یا قاب عکس را برای پدرتان انتخاب کنید.

نسبت فرد را در نظر بگیرید

در گام دوم نسبت طرف مقابل را نسبت به خود مشخص کنید. مثلاً شما به عنوان پسر خانواده گزینه های متفاوتی برای هدیه عید نوروز مادر، هدیه نوروز دوست دختر و کادوی عید خواهر دارید. همین وضعیت در مورد سایر اعضای خانواده و افرادی که با آنها در ارتباط هستید هم صدق می‌کند. مطمئناً انتظاری که شما از هدیه دادن به دوست دختر خود دارید نسبت به انتظار شما از مادر یا خواهر متفاوت است. حتی در نظر گرفتن این فاکتور در بحث قیمت کادو و هزینه‌ای که برای خرید هدیه می‌خواهید بپردازید تاثیر گذار است و گزینه های شما را تغییر می دهد.

اسم سال را بدانید

یکی از معیارهایی که می‌تواند تنوع بالایی به گزینه‌های انتخابی شما بدهد و اصطلاحاً یک هدیه خاص برای عید نوروز انتخاب کنید، در نظر گرفتن اسم سال است. به عنوان مثال برخی از افراد هدایا و کادوهای خود را مطابق با اسم حیوانات همان سال انتخاب می کنند و برخی نیز آنها را به ماه تولد یا سال تولد ربط می دهند. نکته مهمی که در مورد این تکنیک وجود دارد این است که برای هر فرد این موضوع میتواند اختصاصی باشد و به همین دلیل خاص بودن آن می تواند اهمیت هدیه عید نوروز را بالا ببرد. البته در انتخاب نهایی خود حتماً برخی اطلاعات اولیه از فرد را بگیرید تا در انتخاب هدیه نوروز به شما کمک کند.

شرایط سن گیرنده هدیه عید نوروز

اگر برای برادر کوچکتر تان یک اسپیکر بخرید خوشحال می‌شود، اما خرید اسپیکر برای برادر بزرگ تر واکنش چندان مطلوبی به همراه ندارد. این که شما به دنبال انتخاب هدیه برای یک فرد ۸۰ ساله باشید تفاوت زیادی در خرید هدیه برای یک فرد ۵۰ ساله دارد. شما می توانید هدیه عید نوروز پدربزرگ خود را یک کتاب شعر نفیس انتخاب کنید، اما هدیه نوروز پدر خودتان بهتر است یک لباس رسمی یا حتی یک کت و شلوار رسمی باشد تا در شرایط عادی بتوانند از آن استفاده کنند.

شرایط مالی برای خرید کادوی نوروز

بد نیست کمی به شرایط مالی و وضعیت جیب خودتان توجه کنید و بر مبنای آن برای خرید کادو اقدام کنید. این عادت بیشتر در مورد خانم ها و به هنگام انتخاب هدیه عید نوروز برای همسر یا انتخاب هدیه نوروز برای دوست پسر دیده می شود. در واقع این افراد بیشتر از ظرفیت مالی خود هزینه می‌کنند و مجبور هستند که تا چند ماه در سختی به سر ببرند. اما توصیه ما به عنوان یک گروه با تجربه این است که نسبت به این موضوع و بحث مالی حساسیت بیشتری به خرج دهید و به سراغ کادو هایی بروید که برای طرف مقابل ارزش داشته باشد نه قیمت بالا!

توجه به مناسبت های قبلی و بعدی

قبل از تحویل سال مناسبت های مختلفی مانند ولنتاین، شب یلدا، روز پدر روز مادر و موارد مشابه داریم. اگر قبلاً برای کادوی ولنتاین هزینه زیادی کرده اید دیگر نیازی نیست که برای خرید هدیه عید نوروز دوست دختر هم هزینه زیادی بپردازید. اگر قرار است بعد از سال جدید مراسم سالگرد ازدواج داشته باشید بیشتر هزینه و برنامه ریزی خود را برای مراسم سالگرد ازدواج در نظر بگیرید و در انتخاب هدیه نوروز همسرتان کمتر هزینه کنید. اگرچه ممکن است شرایط مالی شما خوب و مناسب باشد اما توجه به این مورد بخش مهمی از هزینه های شما را کم میکند.

گزینه های خرید هدیه نوروز

اما بخش دوم از انتخاب ما مربوط به گزینه هایی است که در اختیار داریم و طبیعتاً در بسیاری از موارد می تواند راهگشا باشد. مثلاً فرض بگیرید که شما یک برگه سفید را به دو قسمت تقسیم کرده اید که در یک قسمت آن فاکتورهای تاثیرگذار در انتخاب هدیه عید نوروز را نوشته اید و در سمت دیگر آن گزینه های خرید هدیه نوروز را مشخص می کنید. حالا با استناد به همین جدول ها می توانید گزینه های مختلف را برای افراد مختلف در نظر بگیرید و بهترین کادوی عید نوروز را مشخص کنید. گزینه ها زیاد هستند اما گزینه های پیشنهادی ما شامل موارد زیر می شوند:

وسایل شخصی ساده و ارزان

هر فرد در طول زندگی خود به ابزارهای زیادی نیاز دارد تا کیفیت زندگی خود را حفظ کند. اگر یکی از این وسایل را در قالب هدیه در اختیار آنها بگذارید با استقبال مواجه می شود و شما هم از انتخابتان خوشحال می شوید. وسایل شخصی با توجه به هر فرد تغییر می کند که برای مردان خرید ست ریش تراش و برای دختران و زنان خرید ست آرایش انتخاب های خوبی هستند.

پوشاک و شال و روسری

اگر به فکر انتخاب هدیه نوروز برای خواهر، مادر یا دوست دختر یا به طور کلی برای جنسیت مونث هستید انتخاب پوشاک می تواند فوق العاده ترین گزینه ممکن باشد. معمولا انتخاب‌های حوزه مد و فشن مانند تیشرت، جوراب، شال و روسری، کیف، زیورآلات و دستمال تزیینی در این جور مواقع مناسب است. در خرید هدیه عید نوروز به شرایط سنی و در کنار آن مسائل مالی هم توجه داشته باشید.

وسایل سرگرم کننده

خرید کادوی عید نوروز برای جوانان و نوجوانان بیشتر شامل وسایل سرگرم کننده می شود. مثلاً شما می توانید برای اعضای خانواده خود به سراغ تجهیزات بازی و سرگرمی بروید یا حتی یک اسپیکر انتخاب کنید. اما در طرف مقابل خرید ماگ برای دختر نوجوان یا خرید نگهدارنده موبایل برای افراد جوان مناسب است. البته شما می توانید تجهیزات الکترونیکی را هم در بین وسایل سرگرم کننده قرار دهید.

وسایل کمک آموزشی

معمولاً برای کودکان و افراد کم سن و سال و همچنین برای کسانی که اخیراً وارد یک مقطع تحصیلی خاص شده اند انتخاب وسایل کمک آموزشی و لوازم تحریر گزینه‌های خوبی برای هدیه عید نوروز هستند. حتی برای این افراد می توان کیف چرمی و لباس مدرسه را به عنوان هدیه نوروز در نظر گرفت که بخشی از هزینه‌های جاری آنها را کم می کند.

وسایل دکوری منزل

اگر به فکر انتخاب هدیه برای مادر مادر زن، مادر بزرگ، همسر و خواهر متاهل خود هستید حتماً روی وسایل دکوری منزل حساب کنید. وسایل دکوری منزل می تواند شامل تابلوی دیواری، جاشمعی، چراغ خواب یا آباژور، رومیزی، زیرسیگاری و زیرلیوانی، ساعت یا حتی گلدان باشد. بیشتر این هدایا ارزان هستند و هزینه چندانی برای شما ندارند.

سوغاتی از سفر

اگر از کسانی هستید که قبل از تحویل سال نو به سفر نوروزی می روید می توانید برای هدیه عید نوروز خود سوغاتی بیاورید. مثلاً انتخاب جواهرات و لوازم تزیینی دست ساز از مقصد مسافرت خود یا انتخاب وسایل دکوراتیو پیشنهادهای خوبی هستند. در برخی موارد می‌توانید از خوراکی ها به عنوان هدیه استفاده کنید و در اختیار آشنایان خود قرار دهید.

هدایای دست ساز برای هدیه نوروز

یکی از بهترین انتخاب هایی که برای هدیه عید نوروز می توانید داشته باشید این است که خودتان دست به کار شوید و اقدام به ساخت و تولید یک هدیه خاص کنید. هدایای دست ساز برای همه مناسبت‌ها مناسب هستند و از لحاظ هزینه هم چندان گران تمام نمی‌شوند. در ضمن این هدایا نشان دهنده احترام زیاد نسبت به طرف مقابل بوده و به نوعی ثابت کننده ارادت شما نسبت به اوست.

خانم ها در این مورد می توانند به سراغ بافتن شال گردن یا حتی بافتن پلیور بروند. اما آقایان می توانند از ایده هایی مانند ساخت جعبه جادویی برای لوازم آرایشی یا حتی جعبه چوبی برای جواهرات استفاده کنند. در برخی موارد امکان واگذاری سفارش ساخت هدایای دست ساز وجود دارد که طبیعتاً انتخاب آن برای هدیه عید نوروز هزینه بر است و اگر شرایط مالی خوبی دارید به سراغ این مورد بروید.

هدیه عید خلاقانه

معمولاً آقایان خلاقیت چندانی در خرید کادو ندارند و از هدایای تکراری یا پیشنهاد فروشنده هدیه استفاده می کنند. اما تجربه نشان داده که خانم‌ها نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری به خرج می دهند و از قبل برای آن برنامه‌ریزی می‌کنند. اگر شما می خواهید متفاوت ترین هدیه عید نوروز را به همسرتان بدهید یا طرف مقابل خود را سورپرایز کنید حتماً به بحث خلاقیت در انتخاب هدیه فکر کنید.

البته این به معنی رفتن به سراغ هدایای گرانقیمت مانند خرید لپ تاپ یا خرید گوشی‌های هوشمند نیست، بلکه شما حتی می توانید یک کادوی ساده را انتخاب کنید و از یک روش خلاقانه برای هدیه دادن کمک بگیرید. در برخی موارد خلاقیت شما می‌تواند به شیوه بسته بندی کادو یا شیوه ارسال آن برگردد. خرید اینترنتی کادو و هدیه بهانه خوبی است که شما از قبل انتخاب خود را پیشنهاد دهید و از فروشنده بخواهید که آن را در یک زمان مشخص تحویل دهد.

هدیه نوروز خاص

و اما آخرین گزینه ممکن! رفتن به سراغ هدایای خاص است. اگر وب سایت های مختلف را بگردید به احتمال زیاد متوجه شده‌اید که بسیاری از هدایا تکراری هستند و قبلاً به عنوان هدیه عید نوروز استفاده شده اند. اما در عین حال تجربه نشان داده که برای خاص بودن هدیه نباید به دنبال تنوع کادو باشیم و بیشتر باید به شخص گیرنده هدیه توجه کنیم.

مطمئنا اگر شما یک کالا یا ابزار خاص را به عنوان هدیه نوروز در نظر بگیرید که طرف مقابل شما قبلاً آن را نداشته، برای او خاص و منحصر به فرد خواهد بود. همچنین اگر شما در هنگام تحویل هدیه از جملات محبت آمیز استفاده کنید یا یک نوشته را همراه آن بفرستید، باز هم خاص و متفاوت خواهد بود. البته آشنایی با گزینه های مختلف در انتخاب هدایا بسیار مهم است و شما را به سمت مسیر مناسب هدایت می کند.

چرا خرید اینترنتی هدیه روز مادر پیشنهاد خوبی است؟

با توجه به مواردی که گفته شد احتمالاً این سوال در ذهن شما شکل می‌گیرد که برای خرید کادوی روز مادر استفاده از کدام شیوه بهتر است. پاسخ دادن به این سوال کمی پیچیده بوده و باید فاکتورهای مختلفی در نظر گرفته شود، اما در مورد خرید آنلاین هدیه روز مادر می توان به مزایای زیر اشاره کرد:

گزینه های زیادی دارید

شما وقتی که به سراغ یک وب سایت فروش اینترنتی کادو و هدیه می روید، این فرصت را دارید که همه محصولات آنها را ببینید و با توجه به نیاز خود یک مورد از آنها را انتخاب کنید. مثلاً ممکن است شما برای مادر خود شال و روسری را انتخاب کنید اما در طرف مقابل در فروشگاه هدایای دیگری مانند دکوری منزل یا قاب عکس یا هر گزینه دیگری مانند لوازم آرایشی وجود دارد که طبیعتاً گزینه های شما را متنوع تر و انتخاب را آسان تر می کند.

امکان سورپرایز کردن را دارید

نمی دانم تجربه این حس را دارید یا خیر! اما من معمولاً وقتی برای یک کار مخفیانه رنامه ریزی می کنم بلافاصله لو می روم! پس اگر شما برای کادو روز مادر به دنبال سوپرایز کردن مادرتان هستید حتما از گزینه خرید اینترنتی استفاده کنید. در حقیقت، شما از محل کار یا از اتاق شخصی خود می توانید به سراغ فروشگاه‌های مختلف بروید و یک محصول خاص را سفارش دهید. حالا بدون اینکه کسی متوجه شود این هدیه را در محل منزل خود تحویل می گیرید و شخص مورد نظر را سوپرایز می کنید.

سرعت خرید کادوی روز مادر بالاست

فقط کافی است که چند لحظه خرید آنلاین را در ذهنتان مرور کنید. بدون این که به خودتان زحمت رفتن به فروشگاه را بدهید یا حتی ترافیک یا شرایط خیابان ها را تجربه کنید، تنها با چند کلیک ساده می توانید کادوی دلخواه خود را انتخاب کنید. این به شما اجازه می دهد که هم از لحاظ زمان و هم از لحاظ هزینه صرفه جویی قابل توجهی انجام دهید و همان هدایایی را انتخاب کنید که در فروشگاههای واقعی هم هستند.

هدیه عید را از کجا بخریم؟

شاید این سوال را اگر از افراد آشنا یا از افراد کوچه و بازار بپرسید پاسخی جز فروشگاه های هدیه نداشته باشند. اما تجربه چند ساله ما در خرید و فروش کادو نشان داده که خرید اینترنتی می‌تواند یکی از جدی ترین رقیب ها برای فروشنده های معمولی باشد. در حقیقت خرید اینترنتی هدیه عید نوروز راهکارهای متنوعی در اختیار شما قرار می دهد و شما را از رو در بایستی در برابر فروشنده ها نجات می دهد.

وقتی که شما به سراغ یک فروشگاه اینترنتی مانند گیفتمون میروید به شما اجازه داده می‌شود که اطلاعات همه هدایا و کادوهای موجود در فروشگاه را مطالعه کنید. این یعنی شما با توجه به شناختی که نسبت به طرف مقابل خود دارید خیلی راحت می توانید هدایای مختلف را با یکدیگر مقایسه کنید و هدیه خود را به شکل هدفمند انتخاب کنید.

نکته مهمی که در اینجا باید به خاطر داشته باشید این است که اگرچه روش خرید اینترنتی هدیه عید بسیار خوب و جذاب است، اما باید در انتخاب هدیه و فروشگاه توجه ویژه‌ای داشته باشید. حتی باید شرایط فروشگاه و مجوز های قانونی آن ها را ببینید تا مطمئن شوید که در یک کلاهبرداری اینترنتی گیر نیفتاده اید.

به مشورت فروشنده ها اعتماد کنیم؟

حقیقتا هیچ کسی به اندازه فروشنده ها تجربه کافی در انتخاب هدیه و کادو ندارد و آنها بهترین کسانی هستند که می توانند به شما در انتخاب گزینه مناسب کمک کنند. این افراد در طول روز و در طول فعالیت خود با افراد مختلف و با سلیقه های متنوعی مواجه هستند که هر کدام از آنها شرایط خاص خود را دارند. آنها می‌دانند که انتخاب بهترین هدیه برای دوست دختر یا انتخاب بهترین کادو برای دوست پسر باید چه شرایطی داشته باشد.

بنابراین طبیعی است که فروشنده هدیه عید نوروز همه مناسبت ها را می شناسد و می داند که کدام یک از محصولات آنها برای کدام مناسبت بهتر است. این ویژگی به فروشنده ها کمک می کند که مشاوره‌های خوبی باشند و در صورتی که ما تجربه نداشته باشیم از کمک آنها استفاده کنیم. البته طبیعی است که با کمک گرفتن از فروشنده ها جنبه های منفی هم دارد که باید به آنها توجه داشته باشیم.

نکته مهمی که در کمک گرفتن از فروشنده‌ها وجود دارد این است که هنوز هم آنها فروش محصول خود را در اولویت قرار می‌دهند و این ممکن است شما را تحت تاثیر قرار دهد. به همین دلیل سعی کنید که از این افراد برای انتخاب گزینه مناسب کمک بگیرید و به چند گزینه برسید. حالا در گام نهایی انتخاب هدیه عید نوروز را خودتان انجام دهید و از بین گزینه‌های پیشنهادی آنها یک مورد را انتخاب کنید.

 جمع بندی

اگر از همین الان به فکر انتخاب هدیه عید نوروز هستید و گزینه های مختلف را بررسی می کنید، قبل از هر چیزی مشخص کنید که چه فاکتورهایی می‌تواند گزینه شما را تغییر دهد و در کنار آن چه گزینه هایی دارید. اگر بتوانید این دو بخش را به صورت مجزا با یکدیگر مقایسه کنید مطمئن باشید در خرید هدیه نوروز مشکلی ندارید و از لحاظ تنوع گزینه هم مشکلی نیست.

هدیه تولد
wpseo_editor

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *