گام به گام با خرید کادو نوروز ۱۳۹۹

گام به گام با خرید کادو نوروز ۱۳۹۹

با توجه به شلوغی ها و تعدد در برنامه‌ریزی‌هایی که برای ایام نوروز صورت می‌گیرد، انتخاب یک شیوه مناسب برای خرید کادو نوروز برای خانواده ها بسیار مهم است. در حقیقت خانواده‌ها برای این ایام برنامه‌ریزی‌های مختلفی دارند که بخشی از آن مربوط به مسافرت و بخشی نیز مربوط به دید و بازدید است. به همین دلیل طبیعی است که برای انتخاب کادوی نوروز باید برنامه‌ریزی مشخصی داشته باشند و تمام گزینه های مختلف خود را برای انتخاب هدیه نوروز کنند.

با این مقدمه کوتاه در ادامه به شما خواهیم گفت که در خرید کادو نوروز چه برنامه‌ای پیاده کنید و در هر مرحله چه کاری انجام دهید تا انتخاب بهتری داشته باشید.

فهرستی از کسانی که باید کادو نوروز برای آنها بخرید بنویسید

اولین کاری که انجام می دهید این است که یک برگه سفید بر می دارید و در آن تمامی کسانی که قرار است از شما کادو بگیرند می نویسید. در هر صورت هر فرد مناسبت های فردی و خانوادگی خاص خود را دارد و با توجه به این مناسبت ها باید برای دید و بازدید برنامه‌ریزی کند. در ضمن رفتار طرف مقابل با خانواده و عکس العمل هایی که در مناسبت های قبلی داشته اند می تواند در این فهرست تاثیرگذار باشد.

نکته ای که در مورد انتخاب کادو نوروز وجود دارد این است که ممکن است انتخاب های شما برای افراد مختلف متفاوت باشد. معمولاً افراد بزرگتر خانواده برای دادن هدیه عید نوروز برنامه ریزی می کنند و به همین دلیل از شما انتظار می رود که افراد همسن و اعضای خانواده را در یک سطح ببینید. این موضوع باعث می‌شود که فهرست نهایی شما بسیار هدفمند آماده شود و در هنگام خرید کادو کار راحت تری داشته باشید.

فهرستی از گزینه های کادوی نوروز تهیه کنید

حالا لپ تاپ یا کامپیوتر خود را روشن کنید و در بستر اینترنت به دنبال گزینه های مختلفی بگردید که امکان دادن آنها به عنوان هدیه نوروز وجود داشته باشد. مثلاً همین الان می توانید محصولات ما را در سایت گیفمون ببینید و آنها را در گروه‌های مختلف دسته‌بندی کنید. به عنوان مثال خرید شال و روسری برای خانم ها انتخاب مناسبی است و در طرف مقابل انتخاب وسایل بازی مانند پلی استیشن برای پسران پیشنهاد می شود.

به خاطر داشته باشید که این فهرست قرار است به عنوان راهنمای شما در انتخاب کادو نوروز باشد و هرچه هدفمند تر و بهتر آن را بنویسید، به شما کمک می کند. در این فهرست موارد مختلفی مانند جنسیت و شرایط سنی و همچنین اطلاعاتی که در مورد شرایط زندگی و سلیقه آنها دارید در نظر بگیرید. در نهایت شرایط مالی و مقدار هزینه‌ای که برای خرید کادو در نظر گرفته اید مشخص کنید تا به یک فهرست کامل و هدفمند برسید.

نگاه به جیب و نگاهی به پس انداز!

معمولا خانواده ها از چند ماه قبل برای خوش گذرانی و رفع خستگی در تعطیلات نوروز برنامه‌ریزی می‌کنند و به همین دلیل بخش مهمی از درآمد خود را به صورت پس انداز نگه می‌دارند. این برنامه‌ریزی اقتصادی می‌تواند حتی کوچک ترین انتخاب های شما در ایام نوروز را تحت تاثیر قرار دهد که طبیعتاً خرید کادوی نوروز هم با توجه به آن تغییر می کند.

حالا اگر تمام مراحل قبل را دنبال کرده باشید در این مرحله باید یک فهرست کامل از هدایای عید نوروز و یک فهرست از کسانی که گیرنده هدیه هستند در اختیار دارید. با توجه به انتخاب هایی که در این فهرست ها دارید می توانید از وب سایت های فروش اینترنتی کادو و هدیه قیمت آنها را به صورت تقریبی بگیرید و در جلوی هر کدام از آنها بنویسید. انجام این مرحله به شما اجازه می دهد که برای هر فرد یک هدیه یا یک کادو هدفمند انتخاب کنید و برای خرید آن هم سرمایه کافی در نظر بگیرید.

برنامه تعطیلات خود را ببینید

در گام چهارم به سراغ برنامه تعطیلات خود بروید که احتمالا با همسرتان یا با فرزندانتان از قبل آماده کرده اید. احتمال دارد که مسافرت نوروزی شما از چند روز قبل از ایام عید شروع شود و شما در اواسط تعطیلات برگردید. این موضوع هم از لحاظ تنوع هدیه و هم از لحاظ هزینه برای شما بسیار مهم است. به عنوان مثال شما می توانید برای خرید سوغاتی در شهرهای مقصد خود برنامه‌ریزی کنید و یک هدیه نوروز خاص برای آن ها انتخاب کنید.

اما جنبه دیگر خرید کادو نوروز به بحث مالی در مسافرت های شما بر می گردد. اگر قرار است یک سفر پر هزینه داشته باشید و همه پس انداز خود را هزینه کنید، به احتمال زیاد پول چندانی برای خرید هدیه عید نوروز ندارید. در این شرایط هدایای ارزان قیمت و کادوهایی که از لحاظ ارزش در سطح پایین‌تری باشند انتخاب مناسبی هستند. البته در برخی موارد بهتر است به جای خرید کادوی ارزان قیمت به سراغ هدایای احساسی مانند گل و موارد مشابه بروید و خود را درگیر هزینه نکنید.

اسم سال را فراموش نکنید

این یک واقعیت در فرهنگ های مختلف است که برای هر سال اسم مختلفی که معمولاً یک حیوان است انتخاب می کنند. البته ممکن است و رسوم هر منطقه متفاوت باشد و از عناوین دیگری هم استفاده کنند. اگرچه این موضوع به مسائل فرهنگی و عمومی مربوط می‌شود اما در هر حال در انتخاب هدیه نوروز به ما کمک می‌کند و می‌توانیم از آن به عنوان یک معیار برای تنوع بخشیدن به گزینه‌های مختلف کمک بگیریم.

این برنامه به طور ویژه برای شرکت های تبلیغاتی می تواند اهمیت داشته باشد. به عنوان مثال، اگر یک شرکت تبلیغاتی به فکر خرید هدیه تبلیغاتی برای دانش‌آموزان و دانشجویان باشد می‌تواند لوازم التحریر تبلیغاتی را انتخاب کند و بر روی آن طرحی از اسم سال بنویسد. بنابراین عملاً هم برنامه تبلیغاتی خود را با کمترین هزینه ممکن انجام داده و در کنار آن مطمئن است که تنوع هدایا برای قشرهای مختلف حفظ شده است.

در انتخاب کادو نوروز به مناسبت های نزدیک توجه کنید

یکی از مواردی که می تواند به ما در انتخاب هدایا کمک کند این است که مناسبت‌های دور و نزدیک را در نظر بگیریم. به عنوان مثال، برای بسیاری از زوجین هدیه سالگرد ازدواج نسبت به هدیه عید نوروز بسیار مهمتر است و ترجیح می‌دهند که در سالگرد ازدواج خود یک هدیه گران قیمت بگیرند. از طرف دیگر ممکن است شما در رابطه خود با دوست پسر یا دوست دختر تان در ولنتاین یک کادوی خوب و گران‌قیمت گرفته باشید و باید آن را جبران کنید.

این یعنی خرید کادو نوروز به شرایط مختلفی بستگی دارد. به عنوان مثال کنترل کنید که تولد طرف مقابل شما بعد از عید نوروز است یا خیر و کدام یک از مناسبت‌ها برای او اهمیت دارد. حتی برای بسیاری از خانواده‌ها شرایط اقتصادی به شکلی است که نمی‌توانند به طور همزمان همه مناسبت ها را پوشش دهند و به همین دلیل سعی می‌کند که چند مناسبت را با یک هدیه بگذرانند. در اینگونه موارد باید بحث ارزش هدیه در اولویت قرار گیرد و معمولاً گرانقیمت‌ترین گزینه ممکن انتخاب می‌شود.

به اندازه انتظارتان بخرید

انتظار طرف مقابل از شما و انتظار شما از طرف مقابل می‌تواند در انتخاب کادو نوروز تاثیرگذار باشد. انتظار یک دوست صمیمی نسبت به دوست دختر یا دوست پسر کمتر است و شما با یک هدیه سرگرم کننده یا ارزان قیمت می توانید او را راضی نگه دارید. به عنوان مثال، خرید هدیه تولد و خرید هدیه سالگرد معمولاً برای زوجین نسبت به خرید هدیه نوروز در اولویت است. پس شما هم سعی کنید که این انتظارات را به صورت ریز و درشت در ذهن خود داشته باشید و بر مبنای و مناسب ترین گزینه ممکن را انتخاب کنید.

خرید اینترنتی کادو نوروز را فراموش نکنید

یکی از پیشنهادات ما که احتمالاً شما قبلاً تجربه آن را نداشته اید، خرید اینترنتی هدیه و کادو است. استفاده از گزینه خرید آنلاین از چند جهت برای شما اهمیت دارد. در وهله اول شما بدون محدودیت زمانی می توانید از فروشگاه های مختلف بازدید کنید و نیازی به مراجعه حضوری ندارید. مثلاً بعد از انجام همه کارهای خود و در طول نیمه شب می توانیم محصول فروشگاه های مختلف را ببینید و با توجه به انتخاب هایی که دارید به گزینه مطلوب برسید.

اما وجه دیگر خرید کادو نوروز به صورت اینترنتی این است که شما به صورت لحظه ای قیمت هدایا و کادو ها را در اختیار دارید. حالا با توجه به برنامه ریزی های مالی و هزینه هایی که در طول عید خواهید داشت، امکان انتخاب گزینه های مختلف را دارید. حتی اگر شرایط مالی شما به اندازه کافی خوب نبود، خرید اینترنتی کادو به شما اجازه می دهد که از گزینه های جایگزین استفاده کنید و یک هدیه ارزان قیمت را انتخاب کنید.

مطمئناً سوالات و ابهامات زیادی در ذهن شما وجود دارد که به آنها پاسخ داده نشده است. پس حتماً با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.

هدیه تولد
wpseo_editor

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *